🇺🇸 ⛰️

Colorado Springs

Aan de voet van Pikes Peak, de top van 4.302 meter die het lied America the Beautiful inspireerde, rijgt Colorado Springs naalden van rode zandsteen, mineraalbronnen waaruit je aan fonteinen drinkt en een trap van 2.768 treden in de helling aaneen. Je bereikt de top met de auto of met de tandradbaan en daalt dan af om te dineren in de victoriaanse straten van Manitou Springs.

TomDoor TomLocal Guide ★7 · 13M+ weergaven op Maps 🗓️ Bijgewerkt in oktober 2026 Foto Alfo Medeiros / Pexels
🗺️ Reisroute dag voor dag in Colorado SpringsDag voor dag, met kaart, budget en activiteiten. Gratis, aan te passen aan je data, je budget en je tempo. Maak mijn reisroute op maat →

Beste reistijd in Colorado Springs?

Beste periode: Mei tot september

Jan-7°/7°🌧️ 2d
Feb-7°/8°🌧️ 2d
Mrt-3°/13°🌧️ 4d
Apr1°/16°🌧️ 5d
Mei6°/22°🌧️ 7d
Jun12°/28°🌧️ 7d
Jul15°/30°🌧️ 9d
Aug14°/29°🌧️ 9d
Sep9°/25°🌧️ 4d
Okt3°/18°🌧️ 3d
Nov-3°/12°🌧️ 2d
Dec-7°/7°🌧️ 2d
■ Sterk aangeraden■ Aangeraden■ Redelijk■ Afgeraden🌡️ min/max · 🌧️ regendagen · drukte

Liever vermijden: november tot maart (minder goed weer of grote drukte).

Temperaturen en neerslag: klimaatnormalen 1991-2020 van het station Colorado Springs Airport, gegevens NOAA (publiek domein).

Halfdroog klimaat aan de voet van de bergen op 1839 m hoogte: zomers die overdag warm zijn, rond 29 °C, met in juli en augustus bijna dagelijks onweer in de middag, en droge, zonnige winters afgewisseld met koudegolven en sneeuw; op de top van Pikes Peak is het 15 tot 20 °C kouder dan in de stad. De beste periode om naar Colorado Springs te gaan is mei, juni, juli, augustus en september, met temperaturen die oplopen tot 29-30 °C (juli). Januari, februari, maart, april, oktober, november en december zijn daarentegen meestal minder gunstig (minder mild weer of grote drukte, afhankelijk van de bestemming), al blijft een reis met wat planning goed mogelijk. Boek in het hoogseizoen op tijd: prijzen en drukte stijgen snel.

Tegen de stroom in reizen. Wil je de drukte ontlopen zonder al te veel in te leveren op het weer? Ga dan in april en oktober: het wordt rustiger, de prijzen dalen ook en het klimaat blijft prima.

Spreken deze maanden je aan? Kijk ook wat elders het beste is: waar naartoe in mei · waar naartoe in juni · waar naartoe in juli · waar naartoe in augustus · waar naartoe in september.

In het kort

Beste periodeMei tot september
Budget / dag€ 120-200 per dag
ValutaAmerikaanse dollar (USD)
TaalEngels

Waarom naar Colorado Springs?

Colorado Springs ontstond in 1871 uit het plan voor een kuuroord dat generaal William Jackson Palmer, oprichter van een spoorwegmaatschappij, aan de voet van Pikes Peak had bedacht. De droge lucht en de hoogte, 1.839 meter, trokken tuberculosepatiënten van de oostkust aan, en daarna de fortuinen van het goud van Cripple Creek, die de victoriaanse villa's van de north end en het hotel The Broadmoor bouwden. Vandaag telt de stad bijna 500.000 inwoners, meerdere militaire bases, de Air Force Academy en het hoofdkwartier van de Amerikaanse olympische beweging.

Waarvoor je komt, draait echter om geologie. Over een paar kilometer breken de vlakten tegen de Front Range: de verticaal gekantelde lagen rode zandsteen in de Garden of the Gods, de granieten canyons van Cheyenne Cañon en daarboven Pikes Peak, de meest bezochte van de toppen boven 14.000 voet in het land omdat er een weg en een tandradbaan naartoe gaan. In een uur ga je van prairie met cactussen naar bristleconepijnbomen en alpiene toendra, het leefgebied van dikhoornschapen en marmotten.

De stad past ook bij gezinnen en sportieve reizigers, met een dierentuin hoog op de berg, een olympisch museum van de nieuwe generatie, de trap van de Manitou Incline en honderden kilometers wandel- en fietspaden. Goedkoper en rustiger dan Denver, een uur en een kwartier naar het noorden, dient ze als uitvalsbasis voor het zuiden van Colorado: Royal Gorge, Cripple Creek, de vallei van de Arkansas en, verderop, de duinen van Great Sand Dunes National Park.

Toeristische kaart van Colorado Springs: wat ligt waar?

De kaart hieronder toont de 6 plekken uit deze gids: zo zie je de afstanden tussen de etappes en plan je je route in Colorado Springs.

  1. Garden of the Gods
  2. Pikes Peak
  3. Manitou Springs
  4. Seven Falls
  5. Cheyenne Mountain Zoo
  6. Paint Mines

Wat kost een reis naar Colorado Springs in 2026? Budgetcalculator

Schat je budget in Colorado Springs in op basis van je reisstijl: verblijf, eten, activiteiten en vervoer ter plaatse inbegrepen (zonder vluchten). Pas de duur en het aantal reizigers aan, de totalen worden opnieuw berekend.

Maak mijn reisroute op maat → of

Totalen voor alle reizigers over de gekozen duur; het bedrag per dag is per persoon. Vluchten niet inbegrepen, bedragen zijn indicatief en hangen af van het seizoen.

Kaarten worden bijna overal geaccepteerd, contactloos inbegrepen; neem een paar biljetten mee om de giraffen in de dierentuin te voeren en voor fooien. Prijzen staan vermeld zonder belasting. In restaurants wordt een fooi van 18 tot 22% verwacht, $ 1-2 per drankje aan de bar.

Veiligheid in Colorado Springs: moet je je zorgen maken?

Colorado Springs is een veilige stad voor bezoekers. De belangrijkste risico's zijn natuurlijk: de hoogte, 1.839 meter in de stad en 4.302 op de top van Pikes Peak, veroorzaakt kortademigheid, hoofdpijn en soms duizeligheid, vooral op de eerste dag; drink veel, klim geleidelijk en daal af als de klachten erger worden. In de zomer barsten in de bergen bijna elke middag onweersbuien los met hagel en bliksem, dus verlaat de toppen en de Incline voor 12.00 uur. Op deze hoogte verbrandt de zon snel, ook als het fris is. Op de weg naar Pikes Peak slijt de afdaling de remmen, dus rem op de motor. Laat in de parken niets zichtbaar achter in de auto. In de lage prairies leven ratelslangen, en bosbranden kunnen in de zomer wandelpaden afsluiten. De gezondheidszorg is uitstekend maar erg duur, dus een ziektekostenverzekering die de Verenigde Staten dekt, is onmisbaar.

Wat te zien en te doen in Colorado Springs

Onze favorieten, zelf ter plaatse beleefd, en de grote klassiekers:

  • Garden of the Gods
  • Pikes Peak
  • Manitou Springs
  • Manitou Incline
  • Seven Falls
  • Cheyenne Mountain Zoo
  • U.S. Olympic & Paralympic Museum
  • Paint Mines Interpretive Park
🧭 Ontdek de reisroute in Colorado Springs, dag voor dagKaart, duur, budget en waar je overnacht: vrij toegankelijk, aan te passen aan je data. Maak mijn reisroute op maat →

Garden of the Gods en Old Colorado City

Garden of the Gods en Old Colorado City
Garden of the Gods en Old Colorado City · foto Chris Light / CC BY-SA 4.0 (Wikimedia Commons)

Ten westen van het centrum bezoek je het park van rode zandsteen te voet, per fiets of met de auto over een eenrichtingsweg, met bij de noordingang het bezoekerscentrum en zijn terras boven de rotsen. Net ten zuiden bewaart Old Colorado City, de eerste hoofdstad van het Colorado Territory, in 1859 gesticht vóór de huidige stad, een bakstenen winkelstraat langs Colorado Avenue, met galeries, brouwerijen en restaurants. Rock Ledge Ranch, een historische boerderij aan de voet van het park, laat in de zomer het pionierersleven herleven.

Manitou Springs en Ruxton Avenue

Manitou Springs en Ruxton Avenue
Manitou Springs en Ruxton Avenue · foto Mike McBey / CC BY 2.0 (Wikimedia Commons)

Het kleine kuuroord in het westen, met zijn acht vrij toegankelijke mineraalbronnen, zijn victoriaanse villa's tegen de helling en zijn historische wijk, 's avonds erg levendig. Ruxton Avenue, die de canyon in loopt, leidt naar het depot van de tandradbaan van Pikes Peak en naar de voet van de Manitou Incline. The Cliff House, een hotel uit 1873 dat Theodore Roosevelt ontving, kijkt uit over de hoofdstraat. Parkeren is betalend en in de zomer schaars; de gratis pendelbussen vanaf de gemeentelijke parkeerplaatsen besparen je rondjes rijden.

Pikes Peak

Pikes Peak
Pikes Peak · foto Thomson200 / CC0 (Wikimedia Commons)

De top van 4.302 meter bereik je via de tolweg van 31 km, vanuit het dorp Cascade, of met de tandradbaan vanuit Manitou. Onderweg bieden het stuwmeer van Crystal Creek, bossen van bristleconepijnbomen van meer dan 2.000 jaar oud en de haarspeldbochten boven de boomgrens plekken om te stoppen. Boven kijkt het bezoekerscentrum uit 2021 uit over de vlakten tot aan Kansas en langs de Rockies tot de Continental Divide. Voor wandelaars klimt de Barr Trail vanuit Manitou in 21 km en 2.300 hoogtemeters, met een hut halverwege.

The Broadmoor en Cheyenne Cañon

The Broadmoor en Cheyenne Cañon
The Broadmoor en Cheyenne Cañon · foto G. Lamar / CC BY 2.0 (Wikimedia Commons)

In het zuidwesten, aan de voet van Cheyenne Mountain, maakte het grote roze hotel The Broadmoor, in 1918 rond een meer geopend, van de stad een vakantiebestemming. Hoger op de berghelling kijken de dierentuin en de Will Rogers Shrine of the Sun uit over de stad. North Cheyenne Cañon, een gratis stadspark, leidt via een bochtige weg naar Helen Hunt Falls en de wandelpaden van Gold Camp Road, terwijl South Cheyenne Cañon Seven Falls herbergt, bereikbaar met een gratis pendelbus vanaf het Norris Penrose Event Center.

Het centrum

Het centrum
Het centrum · foto Lumen Wilde / CC BY 2.0 (Wikimedia Commons)

Het centrum, in een dambordpatroon rond Tejon Street en Pikes Peak Avenue, bundelt hotels, restaurants, ambachtelijke brouwerijen en, in het zuiden, het olympisch museum, naast een nieuwe wijk met kantoren en appartementen. Het Colorado Springs Pioneers Museum, dat gratis is, zit in het oude gerechtsgebouw uit 1903 en vertelt over de stichting van de stad, van tuberculose tot de goudkoorts. De campus van Colorado College, in het noorden, herbergt het Fine Arts Center en zijn collecties kunst uit het Westen en het Zuidwesten.

Dagtochten naar het zuiden en oosten

Dagtochten naar het zuiden en oosten
Dagtochten naar het zuiden en oosten · foto Yinghai / CC BY 2.0 (Wikimedia Commons)

Een uur naar het zuidwesten overspant de hangbrug van Royal Gorge de Arkansas op 291 meter boven het water, bij Cañon City. Cripple Creek, een oud goudstadje een uur naar het westen over een bergweg, leeft nu van zijn casino's en een mijnbezoek. In het oosten liggen de kleurrijke rotspilaren van de Paint Mines op 45 minuten. Denver, in het noorden, ligt op een uur en een kwartier over de snelweg I-25, en Great Sand Dunes National Park op drie uur naar het zuidwesten.

Hoeveel dagen en welke route in Colorado Springs?

Drie dagen volstaan voor de Garden of the Gods, Pikes Peak en Manitou Springs. Met vier of vijf dagen komen Seven Falls, de dierentuin, het olympisch museum, de Manitou Incline en een uitstapje naar Royal Gorge of de Paint Mines erbij. Daarna dient de stad als uitvalsbasis voor het zuiden van Colorado.

De hoogtepunten (3 dagen)

Dag 1: de Garden of the Gods bij zonsopgang, lunch in Old Colorado City, 's middags de mineraalbronnen en victoriaanse straten van Manitou Springs. Dag 2: 's ochtends naar de top van Pikes Peak, met de auto of de tandradbaan, donuts op de top, weer beneden voor de onweersbuien, diner in het centrum. Dag 3: 's ochtends Seven Falls met de pendelbus vanaf het Norris Penrose Event Center, 's middags Cheyenne Mountain Zoo en de Will Rogers Shrine of the Sun.

Sport en weidse ruimte (5 dagen)

De drie dagen van de hoogtepunten, plus een dag die begint met de Manitou Incline bij zonsopgang, de dag ervoor geboekt, gevolgd door het olympisch museum in de middag, en een dag naar het oosten voor de Paint Mines aan het eind van de middag, met op de terugweg een stop bij het bezoekerscentrum van de Garden of the Gods. Neem minstens een dag om te acclimatiseren voor de Incline of Pikes Peak als je uit Europa komt.

Het zuiden van Colorado (8 dagen)

Drie nachten in Colorado Springs voor de Garden of the Gods, Pikes Peak en Manitou, dan de weg naar het zuidwesten: Royal Gorge en zijn hangbrug, een nacht in Salida in de vallei van de Arkansas om te raften, twee nachten bij Great Sand Dunes National Park, en terug via Cripple Creek en zijn goudmijnen. Reken op zo'n 800 km en op reserveringen voor de zomernachten rond de duinen.

Hoe kom je naar Colorado Springs en hoe reis je rond?

Er is geen rechtstreekse vlucht van Europa naar Colorado Springs, waarvan het vliegveld alleen binnenlandse vluchten afhandelt. De eenvoudigste optie is via Denver vliegen en dan een auto huren voor de 140 km (87 mijl) naar de stad, ongeveer 1 uur 30 vanaf het vliegveld van Denver via de E-470 en daarna de I-25. Je kunt ook doorvliegen met een binnenlandse vlucht naar Colorado Springs, met een overstap in Denver, Dallas of Chicago.

Een auto is onmisbaar: de bezienswaardigheden liggen verspreid over zo'n dertig kilometer, en het stadsbusnet, Mountain Metro, bedient de parken slecht. Huur er een op het vliegveld, zo'n € 50-80 per dag in de zomer. De afstanden blijven kort: 15 minuten van het centrum naar de Garden of the Gods, 20 minuten naar Manitou Springs.

Parkeren is gratis bij de Garden of the Gods en de dierentuin, maar betalend in Manitou Springs, waar de pendelbus van lijn 33, gratis van eind maart tot eind oktober, de gemeentelijke parkeerplaatsen verbindt met het spoordepot en de voet van de Incline. Seven Falls heeft geen parkeerplaats: een gratis pendelbus vertrekt vanaf het Norris Penrose Event Center.

Op de weg naar Pikes Peak volstaan gewone huurauto's, maar rijd bergaf in de eerste of tweede versnelling: de remmen raken snel oververhit over de 2.000 meter afdaling.

Waar overnachten in Colorado Springs?

Het centrum en het noorden, rond de snelweg I-25, tellen de ketenhotels, van € 100 tot € 170 per nacht in de zomer, met gratis parkeren. Het is de praktische keuze om alle bezienswaardigheden in minder dan 25 minuten te bereiken.

Manitou Springs heeft de prettigste sfeer, met gerenoveerde motels uit de jaren 1950 langs Manitou Avenue, B&B's in victoriaanse villa's en het historische hotel The Cliff House, van € 120 tot € 280 per nacht. 's Avonds is alles op loopafstand, en de trein naar Pikes Peak vertrekt aan het eind van de straat.

De omgeving van de Garden of the Gods en West Colorado Avenue, tussen Old Colorado City en Manitou, rijgt eenvoudige motels en een paar lodges aaneen voor € 80-130 per nacht, op vijf minuten van de rode rotsen bij zonsopgang.

In het zuidwesten van de stad liggen de grote resorts: The Broadmoor, een grandhotel uit 1918 met meer, golf en spa, van € 450 tot € 900 per nacht, en het betaalbaardere Cheyenne Mountain Resort. Het Garden of the Gods Resort and Club, hoog boven het park, biedt vanuit de kamers uitzicht op de rotsen.

Wat eten in Colorado Springs?

De lokale keuken is die van Colorado: groene chilipepers over burrito's, bizon als burger of steak en forel uit de bergrivieren. Reken op $ 15-25, ongeveer € 13-22, voor een eenvoudige maaltijd, en op $ 35-60, ongeveer € 30-52, in een verfijnder restaurant in het centrum of in Manitou.

Old Colorado City en Manitou Springs bundelen de prettigste adressen, met terrassen, ambachtelijke brouwerijen en cafés in oude huizen. Het centrum, rond Tejon Street, bundelt restaurants en cocktailbars voor de avond.

Op de top van Pikes Peak zijn de hooggebergtedonuts, gemaakt volgens een recept dat is aangepast aan de lage luchtdruk, een ritueel geworden, gegeten met het uitzicht voor je. Het restaurant 1858 bij Seven Falls, aan de voet van de watervallen, en de restaurants van The Broadmoor zijn de prestigeadressen.

Ambachtelijk bier vind je overal, van het centrum tot Old Colorado City. De hoogte versterkt het effect van alcohol, dus wissel af met water. Kraanwater is drinkbaar, en uit de mineraalbronnen van Manitou drink je gratis aan de fonteinen.

Voor wat voor reiziger?

Colorado Springs leent zich voor een reis vol natuur, sport en cultuur. Of je nu met het gezin, als stel of zelfs alleen gaat, iedereen vindt er zijn eigen ritme. Qua accommodatie vind je er vooral klassieke hotels, resorts en sfeervolle hotels.

Formaliteiten & praktische info

Nederlanders en Belgen hebben voor een verblijf tot 90 dagen geen visum nodig, wel een ESTA, die je vóór vertrek online aanvraagt, en een paspoort dat geldig is tot je vertrek uit het land. Ben je sinds januari 2021 in Cuba geweest, dan kun je geen ESTA gebruiken en moet je een visum aanvragen.

De regels veranderen: check vóór vertrek het reisadvies van je eigen land.

Wil je ter plaatse online blijven zonder roamingkosten? Een eSIM in Colorado Springs activeer je in een paar minuten en werkt meteen na de landing (bundels vanaf 3,99 €). Denk ook aan een passende reisverzekering.

Veelgestelde vragen over Colorado Springs

Wat is de beste periode om Colorado Springs te bezoeken?

Van mei tot september, als de weg naar Pikes Peak doorgaans tot de top open is en de wandelpaden droog zijn. Juli en augustus zijn warm in de stad, rond 29°C, met onweersbuien in de middag, dus doe je de berg 's ochtends. September brengt gouden espen en minder mensen. De winter is droog en zonnig, maar de weg naar de top kan na sneeuwval boven het halverwegepunt dichtgaan.

Hoe kom je op de top van Pikes Peak?

Drie opties. De tolweg van 31 km, voor $ 18, ongeveer € 15, per volwassene of $ 65, ongeveer € 56, per auto met maximaal vijf personen, plus in de zomer een vergunning met tijdslot van $ 2. De tandradbaan vanuit Manitou Springs, 3 uur 30 heen en terug, online te boeken. Of te voet via de Barr Trail, 21 km en 2.300 hoogtemeters, een heel lange dag voor alleen getrainde en geacclimatiseerde wandelaars.

Moet je de Manitou Incline reserveren?

Ja. De klim is gratis, maar een online reservering voor een tijdslot van een half uur en een ondertekende verklaring van afstand zijn bij elk bezoek verplicht. De tijdsloten vroeg in de ochtend zijn in de zomerweekends snel weg.

Hoeveel dagen heb je nodig in Colorado Springs?

Drie dagen voor de Garden of the Gods, Pikes Peak en Manitou Springs, vijf om Seven Falls, de dierentuin, het olympisch museum, de Incline en een dagtocht toe te voegen. De stad combineert makkelijk met Denver, een uur en een kwartier naar het noorden, op een roadtrip van een tot twee weken door Colorado.

Heb je een auto nodig in Colorado Springs?

Ja. De bezienswaardigheden liggen verspreid tussen de stad, Manitou en de berg, en de stadsbussen rijden niet naar de parken. Auto's huur je op het vliegveld van Colorado Springs of op dat van Denver, op 1 uur 30 over de weg.

Is de hoogte een probleem in Colorado Springs?

In de stad, op 1.839 meter, voelen de meeste reizigers alleen een lichte vermoeidheid. Op de top van Pikes Peak, op 4.302 meter, zijn duizeligheid, hoofdpijn en kortademigheid gewoon: blijf er maar kort, drink, vermijd inspanning en daal af als het niet overgaat. Wacht na aankomst een of twee dagen voordat je naar boven gaat of de Incline probeert.

Betaal je toegang voor de Garden of the Gods?

Nee, de toegang, het parkeren en het bezoekerscentrum zijn gratis, een voorwaarde van de familie Perkins toen ze de grond in 1909 aan de stad schonk. Het park is open van 5.00 tot 22.00 uur van mei tot oktober en van 5.00 tot 21.00 uur van november tot april.

Vergelijkbare bestemmingen

🗺️Maak mijn reisroute